Eliqui 6b13a913
Promaz vejte jizvu po odpadnut stroupků Jakmile odpadnou posledn stroupky, můžete jizvu mazat. Nejlep je neslan vy kvařen s dlo, popř. mast s konop m, kterou si buď zakoup te, nebo sami vyrob te podle na ich n vodů na www.bylinkopedie.cz. Hod se tak kosmetick vazel na nebo mast z měs čku l kařsk ho. Ide ln je jizvu mazat hned po jej m zhojen, a to dvakr t denně. 2. Kryt na jizvy. Samolepic f lie připom n běžnou n plast, obsahuje v ak čist silikonov gel, kter je vysoce činn při zlep ov n stavu hypertrofick ch či keloidn ch jizev. Zlep en stavu jizvy se obvykle dostav po třech měs c ch. Pokud m te jizvu po operaci, je důležit pečovat o ni spr vn m způsobem, abyste minimalizovali riziko infekce a urychlili hojen. Existuje několik efektivn ch metod, kter mohou pomoci zlep it vzhled jizvy a z roveň minimalizovat komplikace. Jak pečovat o jizvu po operaci. Po každ operaci je p če o jizvu důležitou souč st hojen va eho těla. Pokud chcete, aby va e jizva zůstala co nejmen a co nejm ně viditeln, měli byste dodržovat několik jednoduch ch pravidel: Čistota: Jizvu pravidelně čistěte m dlem a vodou, abyste zabr nili infekc m. eliqui 0 2. t den po operaci. Ihned po operaci je nejdůležitěj, aby se r na nach zela v perfektn čistotě. Dodržujte pečlivě pokyny operat ra a po každ m myt ji nezapomeňte pečlivě, ale etrně osu it. D le je důležit r nu hodně větrat, k čemuž přisp v i no en pohodln ho oblečen.
Péče o jizvu je důležitou součástí pooperačního hojení a pomáhá celkovému návratu do běžného života. Ve videu najdete, co jizvě prospívá a To je velmi individu ln. Z lež na způsobu a rozsahu proveden operačn ho v konu. Obvykle se stehy odstraňuj 7. den po operaci. Vět ina pacientů po klasick operaci zůst v 3 4 t dny v pracovn neschopnosti. Po nitrožiln operaci sklerotizac nebo laserem je pracovn neschopnost v razně krat. Nejlep tipy a triky, jak čistit jizvy po operaci: etrn či těn : Jizvy oplachujte teplou vodou a m dlem. Použ vejte jemn pohyb a nedot kejte se jizvy př li silně. Speci ln př pravky: Vhodn jsou i speci ln př pravky na či těn jizev, kter napom haj k lep regeneraci pokožky. Jizvu můžete začít mazat hned po návratu domů z nemocnice. Jakmile to bolest dovolí, nebojte se zatlačit. Tlačte okraje jizvy k sobě, tvarujte
Upravit stravu (5 dn před kolonoskopi ) – stravovat se podle speci ln ho j deln čku bezzvy kovej diety, kter sest v přev žně z tekut potravy. Vypr zdnit střevo (večer před kolonoskopi ) – pomoc laxativn ho roztoku (např. Fortrans, Picoprep, Moviprep) nebo nahořkl miner ln vody. Pacientům jsou obvykle povoleny pevn l tky při sn dani v den (24 hodin) před kolonoskopi. Co se stane, když budete j st 24 hodin před kolonoskopi ? Pokud budete j st nebo p t několik hodin před kolonoskopi (skutečn doba se li podle l kaře), existuje riziko, že j dlo nebo tekutina budou cestovat nahoru do va eho DNÍ PŘED PLÁNOVANOU PROCEDUROU je nutné vynechat potraviny s vysokým obsahem nestravitelných zbytků. Vyhýbejte se jídlům jako je zelenina, ovoce, obiloviny Ideální je voda, čirý vývar a nekyselé ovocné šťávy bez dužiny. Ovšem v den před vyšetřením se musí přejít na čirou tekutou dietu, což znamená vyhnout se Jste-li diabetik, konzultujte přípravu s Vaším diabetologem. 5 dnů před výkonem: Vynechte jídla s vysokým obsahem vlákniny a nestravitelnými zbytky. VHODNÁ cetne 7.00 8.30h: Vypijte v echny 4l roztoku den před vy etřen m. Začněte v 16h a skončete ve 20h. 8.30 11.00h: Vypijte 3l roztoku den před vy etřen m. Začněte v 17h a skončete ve 20h. 1l roztoku dopijte v 5h r no v den vy etřen. 11.00 a v ce: Vypijte 2l roztoku den před vy etřen m. Začněte v 18h a skončete ve 20h.
DIETN OPATŘEN PŘED KOLONOSKOPICK M VY ETŘEN M 7 – 10 dnů před v konem: Přestaňte uživat prepar ty obsahuj c železo. Pokud už v te l ky na omezen sr žen krve, konzultujte l čbu s Va m l kařem. Jste-li diabetik, konzultujte př pravu s Va m diabetologem. 5 dnů před v konem: KOLONOSKOPIE – vy etřen s př pravky usnadňuj c mi vypr zdněn .pdf. Použit př pravků před kolonoskopi. Kolonoskopick vy etřen umožňuje l kaři prohl dnout cel vnitřek Va eho tlust ho střeva, od jeho nejspodněj č sti konečn ku přes cel tračn k až k doln mu konci tenk ho střeva. Doporučované jsou potraviny s nízkým obsahem vlákniny (bílá rýže, bílý chléb, těstoviny z bílé mouky, libové maso, vejce, ovoce bez slupek a semen). Vhodné jsou i zeleninové polévky, smoothie, měkké ovoce, jako např. banány. Dále si pak můžete dopřát jogurty, přesnídávky, bramborovou kaši, pudink, bezmasé vývary. Deň pred vyšetrením odporúča sa aj napríklad Šaratica, alebo také rozpustné prášky, granulat, ktorý Boli ste na kolonoskopii? 4. Odošli.